Profesori coordonatori Facultatea de Științe și Litere

Programul de studii
An
Cadru didactic coordonator
Comunicare şi relaţii publice
II
Lector dr. Alex Cistelecan

email:
alexandru.cistelecan@umfst.ro
Elitele cultura și construcția europeană
II
Prof.dr. Cornel Sigmirean

email:
cornel.sigmirean@umfst.ro
Informatică
II
Lector dr. Bogdan Crainicu

email:
bogdan.crainicu@umfst.ro
Istorie
I
Conf.dr. Corina Teodor

email:
corina.teodor@umfst.ro
Istorie
I
Lector dr. Fabian Istvan

email:
istvan.fabian@umfst.ro
Istorie
II
Conf.dr. Corina Teodor

email:
corina.teodor@umfst.ro
Istorie
II
Lector dr. Fabian Istvan

email:
istvan.fabian@umfst.ro
Limba şi literatura română–Limba şi literatura engleză
I
Lector dr. Cristian Lako

email:
cristian.lako@umfst.ro
Limbi moderne aplicate
I
Lector univ. dr. Andreea Pop

email:
andreea.pop@umfst.ro
Masterat Anglo-American Studies
II
Conf. dr. Smaranda Ștefanovici

email:
smaranda.stefanovici @umfst.ro
Masterat Istoria literaturii și sistemul criticii literare
I
Lector dr. Laura Maria Rus
Masterat Tehnologia Informației
I
Conf.dr. Haller Piroska

email:
piroska.haller@umfst.ro
Științe Politice
II
Lector dr. Lucian Săcălean

email:
lucian.sacalean@umfst.ro
Studii de securitate
II
Lector dr. Lucian Săcălean

email:
lucian.sacalean@umfst.ro