Tutori la Facultatea de Medicină

Program de studiu
Tutori
Orar
Medicină I / S1
Macarie Cosmin

email:
cosimaca@yahoo.co.uk
Joi 8-12, SCJUM, et. 8 Clinica de Cardiologie
Medicină I / S2
Horatiu Moldovan

email:
moldovan.horatiu@umfst.ro
Clinica Medicina Muncii, Bulevardul 1 Decembrie 1918, Nr. 28 – etaj II, Luni 10-12
Medicină I / S3
Todoran Butila Anamaria

email:
todoran.anamaria@umfst.ro
Disciplina de Genetica, luni si marti 12-14, vineri 10-14
Medicină I / S4
Borka Balas Reka

email:
reka.borka.balas@umfst.ro
Luni: 9-11 Clinica Pediatrie I Spital Clinic Judetean Mures Marti: 15 – 17 Ambulator Specialitate Clinica Pediatrie I – camera 4172
Medicină I / S5
Kovács István
Luni-Joi 8-12 Clinica de cardiologie
Medicină II / S1
Copotoiu Monica

email:
monicacopotoiu@gmail.com
Marti si joi 12-14, Clinica de reumatologie
Medicină II / S2
Roșca Ancuța

email:
ancanoela@yahoo.com
Vineri 8-12, Sala de demonstratii, Clinica Chirurgie I SCJM
Medicină II/ S3
Perian Marcel

email:
marcel_perian@yahoo.com
Disciplina de Fiziologie, Luni 14-16, Joi 9-11
Medicină II / S4
Szalman Krisztina

email:
szalman.krisztina@umfst.ro
Clinica Medicala II, miercuri si vineri orele 11- 12
Medicină II / S5
Szanto Annamaria

email:
szantoani@yahoo.com
luni 14-15, la Disciplina de Anatomie, cam 72
Medicină III / S1
Cotoi Ovidiu

email:
ovidiu.cotoi@umfst.ro
Luni, 16-18, sala 134, Fiziopatologie, etajul I, Clădirea principală UMF
Medicină III / S2
Grigorescu Bianca

email:
bianca.grigorescu@umfst.ro
LUNI 09.00- 11.00, JOI 09.00-11.00,Clinica ATI, SCJU Targu-Mures, et II, Sala de studiu
Medicină III / S3
Loghin Andrada

email:
andrada.loghin@umfst.ro
Marti 10-12, joi 12-14Disciplina de Histologie camera 247
Medicină III / S4
Denes Lorand

email:
denes.lorand@umfst.ro
Disciplina de Anatomie, Cam 70, Luni si marti 9-12
Medicină III / S5
Frigy Attila

email:
frigy.attila@umfst.ro
Disciplina Medicină Internă IV, str. Gh. Marinescu nr. 1, etaj 3, marți ,14:00-16:00
Medicină IV / S1
Mare Anca

email:
mare.anca@umfst.ro
Disciplina de Microbiologie, Marti, in intervalul orar 8-12, camera 411
Medicină IV / S2
Sipos Remus

email:
dr_rsipos@yahoo.com
Disciplina de Anatomie Luni14-18, joi 14-18
Medicină IV / S3
Pap Zsuzsanna

email:
pap.zsuzsa@umfst.ro
Disciplina de Anatomie, Joi 12-14
Medicină IV / S4
Nemes Nagy Eniko

email:
nemesnagy.eniko@umfst.ro
Disciplina de Biochimie si Chimia factorilor de mediu, marti intre 11-13, joi 9-11
Medicină V / S1
Albu Sorin

email:
albu.sorin@umfst.ro
Luni : 14-20, Miercuri:11-14, Disciplina de Fiziologie
Medicină V / S2
Voidăzan Septimiu

email:
voidazan.septimiu@umfst.ro
Marti, orele 14-16, Sala 313 Epidemiologie
Medicină V / S3
Denes Lorand

email:
denes.lorand@umfst.ro
Disciplina de Anatomie, Cam 70, Luni si marti 9-12
Medicină V / S4
Orbán-Kis Károly

email:
orban.karoly@umfst.ro
Miercuri 10-14, Disciplina de Fiziologie, Camera 102
Medicină VI / S1
Sabin Turdean

email:
sabiturdean@yahoo.com
Spit Clin Jud de Urg Tg Mureș – Lab de Anatomie Patologica, Luni – 10-12 Marti – 08-12
Medicină VI / S2
Ivănescu Adrian

email:
adrian.ivanescu@umfst.ro
Marti si vineri 14-18 sala III ANATOMIE
Medicină VI / S3
Szakacs Juliana

email:
szakacs.julianna@umfst.ro
Disciplina de Biofizică, camera 5, lângă Sala I., Joi, 10-16
Medicină VI / S4
Szakacs Juliana

email:
szakacs.julianna@umfst.ro
Disciplina de Biofizică, camera 5, lângă Sala I., Joi 10-16
Medicina – engleza I Seria I
Podoleanu Cristian

email:
podoleanu@umfst.ro
Monday to Thursday 11-12, Internal Medicine Clinic (Gheorghe Marinescu street no. 1), 3rd floor, Cardiology Department
Medicina – engleza I Seria II
Nechifor Alin

email:
alin.nechifor@umfst.ro
Disciplina de Anatomie, miercuri 10-12
Medicină-engleză II Seria 1
Mureşan Mircea

email:
mircea.muresan@umfst.ro
Disciplina Anatomie, Vineri, 16 – 20
Medicina -engleza II Seria II
Nechifor Alin

email:
alin.nechifor@umfst.ro
Disciplina de Anatomie, miercuri 10-12
Medicină-engleză III
Mureșan Simona

email:
muresan.simona@umfst.ro
Tuesday 10-12, Physiology Department, Room 120,Thursday 12-14, Physiology, Department, Room 120
Medicină-engleză IV
Moldovan Cosmin

email:
cosmin.moldovan@umfst.ro
Medicină-engleză V
Metz Julia

email:
metz.julia@umfst.ro
Disciplina de Fiziologie, Camera 102, joi între orele 12-14
Medicină-engleză VI
Bajkó Zoltán

email:
bajko.zoltan@umfst.ro
Monday to Friday 8-12, 1st Neurology Clinic
Asistență Medicală Generală I/ LR
Macarie Melania

email:
macarie.melania@umfst.ro
Marți de la 14-18 la Disciplina
Asistență Medicală Generală I/ LM
Solyom Arpad

email:
solyom.arpad@umfst.ro
Spital Clinic Judetean de Urgenta, Clinica de Ortopedie, Camera 6024, luni si joi intre orele 9-11
Asistență Medicală Generală II/ LR
Macarie Melania

email:
macarie.melania@umfst.ro
Marți de la 14-18 la Disciplina
Asistență Medicală Generală II/ LM
Solyom Arpad

email:
solyom.arpad@umfst.ro
Spital Clinic Judetean de Urgenta, Clinica de Ortopedie, Camera 6024, luni si joi intre orele 9-11
Asistență Medicală Generală III/ LR
Gliga Mihai

email:
mihail.gliga@umfst.ro
Disciplina Fiziologie, Cam. 103, Joi si Vineri intre orele 18-20
Asistență Medicală Generală III / LM
Farr Annamaria

email:
farr.anamaria@umfst.ro
Fiziopatologie Cam. 134, Marti 12-13 Miercuri 14-16, Joi 13,30-14,30
Asistență Medicală Generală IV LR
Gliga Mihai

email:
mihail.gliga@umfst.ro
Disciplina Fiziologie, Cam. 103, Joi si Vineri intre orele 18-20
Asistență Medicală Generală IV LM
Farr Annamaria

email:
farr.anamaria@umfst.ro
Fiziopatologie Cam. 134, Marti 12-13 Miercuri 14-16, Joi 13,30-14,30
Nutriţie şi dietetică I
Rus Victoria Ancuta

email:
victoriarus91@yahoo.com
Disciplina de Informatica, Etaj 3, cam 334/341, Luni, Miercuri ,12-16
Nutriţie şi dietetică II
Geanina Moldovan

email:
geanina78moldovan@yahoo.com
Disciplina de Nutritie Etaj 3, UMF cam 344, luni de la 14-Dec
Nutriţie şi dietetică III
Ruta Florina

email:
florinaruta24@gmail.com
Disciplina de Nutritie Etaj 3, UMF cam 344, luni 14-17
Balneofiziokinetoterapie şi recuperare I
Parvu Mirela

email:
mirelaparvu67@yahoo.com
Stiintele motricitatii, luni 12.30-14.45
Balneofiziokinetoterapie şi recuperare II
Ciulea Laura

email:
caffenoname@yahoo.com
Luni: 8-15, marti 12-16, miercuri: 12-16, joi 8-15, vineri: 10-12, locatia: sala de sport umf, Catedra de educatie fizica
Balneofiziokinetoterapie şi recuperare III
Szabo Barna

email:
barneas76@yahoo.com
Luni: 8-12, marti 8-10, miercuri: 8-14, joi: 8-16, locatia: sala de sport umf, catedra de educație fizică
Ed fizică și sportivă I
Szabo Dan Alexandru

email:
danutzszabo@yahoo.com
C47, Luni 14-16, marti 14-16, miercuri 14-16 si joi 14-16
Ed fizică și sportivă II
Țurcanu Florin

email:
turcanu.florin@umftgm.ro
C47, Luni 10-12, marti 10-12, miercuri 10-12 si joi 10-12
Ed fizică și sportivă III
Graur Cristian

email:
graurcristi@yahoo.com
C47, miercuri 14-18